2015. szeptember 25., péntek

Ingyenes videó szerkesztő programok

Ingyenes videó szerkesztő programok


Amennyiben túl vagyunk a videónk rögzítésen, nagy valószínűséggel további műveleteket is szeretnék rajta végezni. A mai asztali számítógépek teljesítményét figyelembe véve, nincs is igazán szükségünk speciális céleszközökre a feldolgozáshoz. Az igazi korlátozást már csak a szerkesztő programok jelentik. Ezzel a kis összeállítással, az ingyenesen használhatóak közötti eligazodást szeretném segíteni. A bejegyzés következő részében szó lesz a fizetős változatokról, valamint a képernyő felvevő programokról is tervezek írni.

2015. szeptember 19., szombat

Digitalizáló kártya

Digitalizáló kártya


A videó-digitalizáló kártyákról általában

 


A videobevitelre alkalmas kártyák öt típusra oszthatóak, melyek az analóg M-JPEG, az analóg MPEG, a DV, az analóg DV és az egyéb kártyák csoportja. Ezek a kártyacsoportok további kettő csoportba osztható az alapján, hogy a videojellel valós időben, vagy nem valós időben dolgoznak. Ez a folyamat nem magára a tömörítésre vonatkozik elsősorban, hanem a különböző átmeneti effektusokra.

Digitális videó feldolgozás műveleti sorrendje

A digitális videófeldolgozás műveleti sorrendje

A digitális mozgókép rögzítésének szüksége


A digitális videotechnikában a jelfeldolgozás szüksége először a TV-stúdiókban mutatkozott, ugyanis a kor fejlett számítástechnikai eszközei olyan szakembereket és szaktudást igényeltek, mely nagyban hátráltatta annak elterjedését. Olyan költségkímélő módszert kellett kifejleszteni, amely nagyobb hozzáférhetőséget biztosított az analóg jelek digitalizálásához (A/D átalakítás), illetve a digitális jelek eredeti, analóg jellé való átalakításához (D/A átalakítás).

2015. szeptember 6., vasárnap

Videó digitalizálási folyamat

Videó digitalizálási folyamat




1. Leképezés


Leképezés a videojel digitalizálás első művelete, mely során az analóg képjelből egy kétdimenziós képfüggvény jön létre. Ez a kétdimenziós képfüggvény tartalmazza az analóg képi jelek egyes képkockáit. Különbség van monokróm képi megjelenítés és színes képi megjelenítésnél a leképezésben, ugyanis monokróm esetén a kétdimenziós képfüggvény értéke minden egyes függvénypontban arányosnak mondható a képelem világosságkódjával. Színes megjelenítésnél értelmezett leképezés kétdimenziós függvényében ezek az értékek három adatból arányosíthatóak, ez a képi elem világosságkódja és két színkódja. Az így kialakult képfüggvény lesz az alapja a további digitalizálási lépéseknek.

A hétköznapi életben leggyakrabban az analóg videó jelforrások csatlakozói Composite Video, S-Video és az Euroscart.